Nauka gry na instrumentach

Nauka gry na instrumentach

Sekcja muzyczna Domu Kultury Stokrotka serdecznie zaprasza na zajęcia muzyczne a szczególnie na naukę gry na instrumentach. Do wyboru mamy takie instrumenty jak: pianino, gitara i skrzypce. Długo można by wymieniać liczne korzyści płynące z nauki gry na instrumencie dla dzieci i młodzieży dlatego też poniżej przedstawiamy kilka z nich jednocześnie serdecznie zapraszając na nasze zajęcia.

Co jednak najważniejsze: KAŻDY MOŻE GRAĆ !!!!!!!

W zasadzie nie ma ograniczeń wiekowych zamykających drogę do grania na instrumencie. Każdy w ramach własnych zdolności i osobistej pracy może osiągać swoiste sukcesy i cieszyć się muzykowaniem. Jest dużo powodów, żeby mieć motywację do regularnego ćwiczenia na instrumencie, zachęć siebie i Twoje dzieci

Korzyści uczęszczania na zajęcia gry na pianinie:

1. POPRAWA SPRAWNOŚCI UMYSŁOWEJ - Gra na instrumencie angażuje nasz mózg w wielu jego częściach. Rozwijamy koordynację ruchów i kojarzymy zapis nutowy z odpowiednim brzmieniem.

2. WSPÓŁDZIAŁANIE WIELU ZMYSŁÓW - Grający na instrumentach używają wzroku, dotyku, słuchu jednocześnie. Udział tych trzech zmysłów człowieka nie jest możliwy bez pracy mózgu, i silnie łączy się w wyżej wymienioną kwestią.

3. POPRAWA PAMIĘCI - Osoby muzykujące, dzięki częstym treningom odtwarzania utworów ćwiczą swoją pamięć. Zarówno krótko- jak i długotrwała pamięć jest niezbędna do efektownego ćwiczenia gry na instrumencie.

4. WSPOMAGANIE KONCENTRACJI - Bezsprzecznie tylko skupienie uwagi na zadaniu jest kluczem do sukcesu. W przypadku grających na instrumentach ta czynność mózgu ma miejsce za każdym razem podczas ćwiczenia nowych utworów, jak i grania już nauczonych. Każdorazowe wykonanie wymaga skupienia się na zadaniu, dzięki czemu sprawność ta przenosi się również na inne dziedziny życia.  

5. ODPRĘŻENIE - Odtwarzanie muzyki daje dobrą energię i skupia na pozytywnym działaniu, co przenosi się na łagodzenie wszelkich stresów i napięć.  

6. ROZWÓJ WRAŻLIWOŚCI - Muzyka to sztuka niematerialna, poruszająca się gdzieś w przestrzeni fal dźwiękowych i docierająca do odbiorników – naszych uszu. Jednak to nie tylko materia dźwiękowa stanowi o niej. Kluczem do właściwego jej przekazu są emocje i sztuka ich przekazania. Gra na instrumencie wspaniale rozwija wrażliwość, nie tylko tę muzyczną.

7. SATYSFAKCJA I ROZWIJANIE PASJI - Gry na instrumencie nie sposób osiągnąć w krótkim czasie, czas ten liczony jest w latach, lub tysiącach godzin ćwiczenia. Z jednej strony może to być przyczyna rezygnacji z podjęcia się tego wyzwania, a z drugiej ogromnym powodem zadowolenia i własnej satysfakcji. Pasja często rozwija się w trakcie ćwiczenia i osiągania zamierzonych efektów. Jest to proces długotrwały, ale 

Informacje kontaktowe

DOM KULTURY „STOKROTKA”

ul. Cyniowa 11
60-175 Poznań

Tel./fax 61 867 19 19

Dostępność cyfrowa

Staramy się aby strona spełniała wymagania ustawy o dostępności cyfrowej stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 61 867 19 19
e-mail:dkstokrotka@tlen.pl

Zamknij menu
Wróć na początek strony