Przyjaciółka - przyjaciółce

Przyjaciółka - Przyjaciółce / Подружка – Подружці POZNAŃ

Przyjaciółka - Przyjaciółce / Подружка – Подружці - Fotorelacja

 
Kobiety z Ukrainy docierają do Polski bez niczego, z jedną parą majtek, bez kosmetyczek – bo ostatnią rzeczą, o której myślały w tamtym momencie to spakowanie kosmetyczki. Kobiece akcesoria wydają się oczywiste, kiedy pakujemy bagaże, wyruszając np. w wakacyjną podróż. Jednak co w sytuacji, kiedy ta podróż jest niezaplanowana, organizowana w pośpiechu, strachu i panice? Wtedy na wiele oczywistych decyzji i działań nie ma po prostu czasu. Powiedzmy tym kobietom: „Witam Cię”, “Dobrze Cię widzieć”, “Pomyślałyśmy o Tobie”.

 

Podsumowując akcję Przyjaciółka - Przyjaciółce / Подружка - Подружц chcielibyśmy wyrazić ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w jej przebieg i za pośrednictwem Domu Kultury Stokrotka przygotowali paczki dla Ukrainek uciekających przed wojną.

Łącznie udało się zebrać ponad 50 paczek !!!!!!!!!!!!!!!

Wiemy, że w miejscach do których trafiają paczki rozchodzą się błyskawicznie i dają dużo wsparcia i otuchy osobom obdarowanym.

Dziękujemy naszym przyjaciółką z Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania oraz młodzieży z Akademii Pitagorasa Publicznej Szkoły Podstawowej w Baranowie k. Poznania za Wasze zaangażowanie. Każdej osobie która okazała swoje serce i solidarność z Ukrainą i jej mieszkankami poprzez przygotowanie każdej pojedynczej paczki składamy serdeczne podziękowania.